YKS ve TYT Sınavı Son Dakika!

0
16
YKS ve TYT Sınavı Son Dakika! - image yükseköğretim-kurumları-sınavı-yks on http://www.sinavhaberleri.net

Vatandaşlar, üniversite giriş sınavı sistemindeki puanlar konusunda endişeleniyorlar.  Üniversite sınavı ne zaman? Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi, her yıl merkezi bir şekilde bazı sınavlar düzenler. Bu sınavlar arasında yer alan Yükseköğretime Geçiş Sınavı ve Lisans Yerleştirme Sınavları, 2017 yılından itibaren değiştirildi. Test, TEOG hakkında Başkan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklandıktan sonra kaldırıldı. YEC Yönetim Kurulu Başkanı Yekta Saraç, üniversite sınavlarını kaldırmayacak, ancak basitleştireceklerini açıkladı. Yükseköğretim Kurumları Sınavının ilk oturumunda, Türkçe sınavında artı 20 sosyal bilime (coğrafya, din kültürü ve etiği, felsefe ve tarih) ait 40 soruya Temel Yeterlik Sınavı eklenmiştir. Matematik sınavında 40 sorunun yanı sıra, 20 fen bilgisi sorusu (biyoloji, fizik ve kimya), 120 soru TYT’ye dahil edilmesine karar verildi. YKS TYT, son dakika gelişmeleri konusundaki bilgilerimize göre bulunabilir.

YGS ve LYS 2017 yedek TYT YKS sınavı son dakika duyurularını yakından takip etmektedir. Üniversite sınav sistemi puanları ve soruları meraklıdır. Test, Başkan Recep Tayyip Erdoğan TEOG hakkında açıklama yaptıktan sonra kaldırıldı. YEC Yönetim Kurulu Başkanı Yekta Saraç, üniversite sınavlarını kaldırmayacak, ancak basitleştireceklerini açıkladı. Vatandaşlar, yeni sistemin ayrıntılarını merak ediyorlar. YKS TYT ne zaman yapılmalıdır? Birinci oturumun Cumartesi sabahı yapılması ve ikinci oturumun Pazar sabahı iki oturum yerine bir gün yapılması kararlaştırıldı. YÖK Çağrı Merkezi (444 8 965), lise öğreniminde üst düzey öğrenciler de dahil olmak üzere tüm tarafları en şeffaf ve doğru şekilde bilgilendirmek için gösterilen çabaların bir parçası olarak hizmet edecektir. MEB ile işbirliği içinde rehber öğretmenlere bilgi verilecek, üst düzey öğrencilere sosyal medya, e-posta, e-okul, SMS yoluyla bilgi verilecek. Haberimizin ayrıntıları.

YKS TYT SORU SAYISINA NASIL UYARIM?

Temel Yeterlik Testi’nde (TYT), 9 Kasım’da 9 Kasım’da yapılan açıklama değiştirildi. Yeni üniversite giriş sistemine ilk girişte ilk oturumda 40 Türk ve 40 matematik olmak üzere toplam 80 soru 90 dakikalık verildi. Her ikisi de test tarihini değiştirdi ve yeni testler ekledi. Yarıyılın ilk gününde, 23 Haziran 2018 Cumartesi günü, TYT’i sabah, öğle yemeğinden sonra ikinci etap sınavına gideceğiz. 9 Kasım’da ikinci etap Pazar günü açıklandı. Daha önce açıklanan iki telli teste yedi ilave ders eklenmiştir. YÖK’ten yapılan yazılı açıklamada, “Yükseköğretim Kurulu, kolektif hizmetin temel işlevi düşünüldüğünde paydaşların görüş ve eleştirilerini dikkate almalı ve bu çerçevede yapılan görüşmeler ve analizler sonucunda; Yükseköğretim Kurulu, yeni ölçme ve değerlendirme sistemine “gözyaşı kapanma” düşüncesini dikkate alarak, öğrencilerimizin, ailelerinin ve halkın endişelerini azaltmak ve ortadan kaldırmak açısından ICR’ye kısmi değişiklikler yaptı.

DİN, FELSEFE VE BİLİM EKLİĞİ

YÖK Kurul yöneticileri, YÖK Kurumları Üniversite Sınavının ilk oturumunda, Türkçe sınavında 40 sorunun yanı sıra, 20 sosyal bilimi (coğrafya, dini kültür ve ahlak, felsefe ve tarih) ekledi. Matematik sınavında 40 sorunun yanı sıra, 20 fen bilgisi sorusu (biyoloji, fizik ve kimya), 120 soru TYT’ye dahil edilmesine karar verildi. Daha önce açıklanan soruda herhangi bir değişiklik yapılmamıştır. 120 soru için sınav süresi 135 dakika idi.

YKS Oturumları ne kadar süredir?

YÖK, öğrencilerin konsantrasyonunu dikkate alarak, BTİK’nin 2 oturumuna bölündü. Sınavdaki soru sayısı 80’den 120’ye çıkarken, sınavın süresi 90’dan 135 dakikaya çıktı.

YKS Oturum Başvuruları ne zaman yapılacak?

YKS başvuruları 1-2 Mart tarihleri ​​arasında yapılacaktır. OSYM, “2018 Yıllık Sınav ve Sonuçları Açıklama Takvimi” ilan edildi. Bu açıklamalara göre, 23 ve24 Haziran 2018’de yapılacak Üniversite Geçiş Sınavlarına başvuranlar 1 Mart – 21 Mart 2018 tarihleri ​​arasında alınacak. Sınav sonuçları 31 Temmuz’da ilan edilecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here