YKS Sınavı Ve TYT Sınav Karşılaştırması

0
14
YKS Sınavı Ve TYT Sınav Karşılaştırması - image osymden_ygs_aciklamasi_1456517573_8741-696x390 on http://www.sinavhaberleri.net

YKS‘lerin ayrıntılı bir şekilde anlatılmış olmasına rağmen, adaylar halen sorgulama tarzı hakkında bilgi beklemektedir. YKK, YKS sınavı nın en sık sorulan soru ve cevapları bölümünde önemli bir açıklama yaptı. Buna göre TYT matematiği ve testindeki sorular YGS’den farklı olacaktır. “ÖSYM” nin, “evrensel bilgi temelinde bağlantıyı ölçmek için akıl yürütme, anlama ve indirime gitmek istiyoruz” denilen en yakın zamanda açıklanacağı belirtiliyor.

Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) binlerce öğrencinin heyecanla beklediğini, Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda (YKS) ortaya çıkan türlerin ortaya çıkardığını söyledi. ICS alanında sık sorulan sorular ve cevaplar iki sorunu açıklığa kavuşturdu. Buna göre, İngilizce ve matematik testleri Yüksek Öğrenim Geçiş Sınavı’na (YGS) benzer değildir. “Bilgiye dayalı bağlantıyı ölçmek için mantık, anlayış ve çıkarım olmaksızın evrene gitmek istiyoruz” ifadesinde şu bilgiler verildi:

BİLGİ KISMINDAN ÖĞRENECEKTİR
“TYT yıllarca eleştirilen ezberleme sistemini denedi ve geçti ve TYT’nin sadece Türk ve matematik derslerinde adayların bilgisi yok ve sayısal alanlara, yani bilgi ile ilgili yeterliklere ve yeterliklere sahip olmaları bekleniyor. Bu iki dilde kullanılan TYT adaylarının sözlü ve sayısal niteliklerini ölçmek istiyoruz. İngilizce dil testi, yeterlilik ilkelerinin, diğer sosyal dillerle ilgili olarak İngilizce’nin yorumlanması ve yorumlanmasına bağlı olduğunu gösterir. Temel matematiksel ve bu çalışmada kullanılan matematiksel kavramlar, sayısal alanda kullanılan ve analizde kullanılan temel matematiksel ve bilimsel kavramlardır, temel matematiksel ilişkilerin avantajları, iplerini ve çalışma pratikte günlük hayatta ölçülecektir. Özetlemek gerekirse, bir çerçeveden uzaklaşırken akıl yürütme, anlama ve indirime geçmek istiyoruz Bilgiyi ezberlemeye dayanan. ”

BELİRLİ FESİHLER İFADE EDİLMELİDİR.
Yüksek Öğrenim Kurulu, ayrıca, adayların,
“OSYM, TYT örnek soru ve cevaplarını mümkün olan en kısa sürede yayınlayacak.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here