YKS Sınavı Son Dakika Gelişmeleri

0
13
YKS Sınavı Son Dakika Gelişmeleri - image 221120171136503216012_2-41 on http://www.sinavhaberleri.net

YKS TYT hakkındaki son dakika sayısı nedir? 2018 YKS TYT üniversiteye nasıl yerleştirilecek? Sorularımıza cevap arayanların haberleri var. YKS tarihleri ​​açıklandı! Yükseköğretim Kurulu, YKS sınavı ilk oturumun 23 Haziran 2018 sabahı, ikinci oturum ise ve 24 Haziran 2018 Pazar günü yapılacak Dil Sınavı’na karar vermiştir. Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı , üniversiteye girişte milyonlarca öğrenci ve eş ile ilgileniyor ve kısa bir süre önce uygulanan değişikliklerle damgalanmıştı. Hem öğretmenler hem de öğrenciler ikinci testteki soruları artırmanın zorunluluğunu kabul ediyorlar. YKS TYT Nedir? Üniversiteye giriş sınavı neden değişti? YKS’de LDS ve YGS arasındaki fark nedir? TYT ve YKS’nin sorunları nasıl olacak? İşte YKS hakkında merak edenler.

NEDEN DEĞİŞTİ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘Öğrencilerin özel derslerden ve sınavlardan kurtardığı, hiçbir öğrenci kurbanı olmadığı’ eğitim sonrası talimata radikal değişiklikler yapıldı. Yükseköğretim Kurulu (YÖK) üniversite giriş sisteminde YGS ve LYS’yi kaldırmış ve yerine YKS sınavına başlamıştır. Yeni sistem pek çok kolaylık sunuyor …

YKS NEDİR?

Yüksek öğretim Kurulu Sınavı ve YKS olarak isimlendirilen en güncel tiptir.

NASIL YAPMAK GEREKİR?

Adaylar iki ayrı gün iki oturumda toplanacak. Birinci oturum Adı Basit Kalifikasyon Testi (TAT) olacak. Katılım tüm adaylar için zorunlu olacaktır. İkinci oturum, 4 yıllık lisans bölümleri için bir ölçüm ve yerleştirme sınavı olacak. Dil öğrencileri Cumartesi günleri tüm öğrenciler gibi TYT’ye gireceklerdir. Sabahtan sonra değil, ikinci günden sonra düzenlenecek olan dil sınavına katılmak için yeterli olacaktır. Bununla birlikte, hem şansını dil hem de diğer puan türlerinde test etmek isteyen adayların pazar günü 2 test günü girmeleri gerekecek.

TYT Sınavı Nedir?

Temel Yeterlik Testi (TYT) bir bilgi sınavı olmayacaktır. Lisa, mezun olmuş ve herhangi bir yüksek öğretim kurumunda eğitilecek bir adayın temel yeterliliğini ölçmeyi amaçlamaktadır. Sınav ağırlıklı olarak Türkçe ve matematikte yapılacaktır. Sosyal ve Bilim’den de sorular var.

TYT HAKKINDA SORU KİMLER?

TDE’nin genel amacı, adayların Türkçe’yi doğru bir şekilde kullanabilme, yorumlama ve yorumlama becerilerini, temel cümle bilgisi ve anlamlandırma kurallarını, mantık güçlerini, analiz ve sentez becerilerini ölçmektir. Temel matematik sınavında, sayısal alanda yeterlilikler, temel işlemleri gerçekleştirme, temel matematiksel ilişkileri kullanarak soyut işlemleri yapma, günlük hayatta temel matematiksel ilkeleri kullanma becerilerini test edecektir. YÖK’ün nihai gözden geçirilmesi ile, 20 sosyal bilim, 20 bilim sorusu da bu sınavda soru soracaktır. Bu sorular ayrıca temel bilgi yeterliliklerini de ölçebilir.

SINAVIN NE ZAMAN ZAMANI ÖĞRETİLİR?

YÖK tarafından ÖSYM tarafından Yüksek Öğretim Kurumu Sınavı (ÖSYM) yapılacaktır. İlk oturum Temel Yeterlilik sınavı, 23 Haziran 2018 Cumartesi günü yapılacaktır. Lisans yerleşimi için ikinci oturum 24 Haziran 2018 Pazar günü yapılacaktır. Dil sınavı öğle yemeğinden sonra 24 Haziran 2018 Pazar günü yapılacaktır.

150 Puan Barajı hala Geçerlimi ?

Yok hayır . Geçmişte YÖK’ün üniversiteye giriş için başvurduğu 150 puan halen devam etmektedir. Bir öğrencinin 2 yıllık önlisans programına devam edebilmesi için TYT sınavı için tekrar 150 puan alması için bir koşul vardır.

180 BARAJI DEĞİŞTİRİYOR MU?

Evet. Geçmişte ilk sınava giren 180 öğrenci ve bunu alamayan 2 öğrenci ikinci sınava giremedi. Yeni sistemde, öğrencinin 150 ve% 60’lık puanlarının yüzde 40’ı, lisans yerleştirme için herhangi bir puan türünde 180 puan geçmek için yeterlidir. Bu lisans için gerçek 180 barajın kalktığı anlamına geliyor.

2. Sınav katılımı zorunlu mu?

2. sınıf sınavı, 4 yıllık lisans almak isteyen öğrenciler için zorunludur. 1. test ve 2. test arasında bir gün farklılık olacaktır. Bu nedenle adaylar birinci sınavın sonucunu öğrenmezler, bu nedenle ikinci sınavın girişi aslında gerekli olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here