Stajyer Ehliyet ve Ehliyet Sınavı Bilgileri

0
25
Stajyer Ehliyet ve Ehliyet Sınavı Bilgileri - image ehliyet-sinavi-29-ağustos-sorulari-ve-cevaplari-sonuçlar-ne-zaman-açiklanacak on http://www.sinavhaberleri.net

Başlarken mutlaka aklınıza gelen soruları sormanız gerekmektedir.

Ehliyet sınavına girmek için toplam 50 soru sorun. 100 tam puan üzerinden değerlendirilen sınavda, bir sorunun değeri 2 puan. Adayların doğru cevaba sahip olmaları ve sayılabilmesi için sayılabilecek en az 70 puan olması gerekir. 70 puan almayanlar başarısız sayılırlar.
Sınavda sorulan 50 sorunun sınıflara göre dağılımı aşağıdaki gibidir; trafik ve okul dersleri 6 soru, ilk yardım dersi 12 soru, trafik ve çevre dersi 23 soru. Sürücü belgesi sınavı için adaylar, geçmiş yıllarda yayınlanmış olan sınav sorularını da inceleyebilirler.

Dene Sınav Değerlerdirmesi Nedir?

Deneme sınav komisyonu tarafından adaya aracın tanınmasıyla ilgili sorular. Daha sonra sürüş sahnesine geçirilir. Bu aşamada aday yakalanır ve stoka dikkat eder ve puan verilir. Sürücü adayı, sürüş esnasındaki heyecandan dolayı direksiyon hakimiyeti altına alamazsa, puanların puan kaybetme kurallarına ve kurallarına uymaması sağlanır.
Sınava genellikle 35 dakika sürer. Bu sürede devam edip, aracı durdurmak için tekrar araç hareket etmesini durdurmak için ani durdurmak için belirli bir hıza ihtiyaç duyulur. Sürücü birimi sürüş sırasında güvenli bir sürüş sağlayamazsa, uzman sürücü incelemesi başlatılır. Adayların sınavları 5 dakika boyunca askıya alınır.
Yönlendirme sınavları, aynı gün veya sonraki günlerde ilan edilir ve adaylara duyurulur.

STAJ LİSANS BAŞVURU NEDİR?

Lisansı geçme hakkına sahip adaylara bir stajyer lisansı verilmektedir. Staj ehliyeti, 2 yıl. Bu iki yılda, başarılı olabilmek için adayların 75 puana ulaşmamaları gerekiyor. 75 ceza alanlar, lisanslarını alacak. Adaylar psiko-teknik teste girerler. Teste bağlı olarak, sürücü ehliyeti almak için daha fazla sürücü eğitimi için sürücü kaydı yapılmalıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here