LKS Güncel Haberler

0
22
LKS Güncel Haberler - image Lise-Gecis-Sinavi-2018-696x390 on http://www.sinavhaberleri.net

TEOG yerine LKS geldi. Liselere Kayıt Sistemi (LKS) her yöne doğru serbest bırakıldı. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, soruların başında öğrencilerin sorularının yazılarını açıkladı. Sınav, LKS ile yapılacaktır. TEOG’un yerine gelen LKS sınavının tüm ayrıntıları …

Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, TEOG’ın yerine lise için uygulanan yeni sistem geçişinin yapıldığını açıkladı. Yeni sistemin öğretmenleri, eğitim uzmanları, üniversitelerin birçok fakültesinden öğretim üyeleri ve eğitim fakültelerinin büyük katkılar sağladığını söyleyen Yılmaz, ayrıca ailelerden gelen önerileri de dikkate aldıklarını belirtti. Bugüne kadar hayata geçirilen en iyi sistemlerden biri olan TEOG’u hatırlatan Yılmaz, sistemin neden kaldırıldığını şöyle açıkladı: “Bu da bir gün için bir zorunluluk.” Bu test yarışının öğrencisinin okul kaynaklarına gönderdiği geniş bir algı var. Çalışma merkezleri yayılmaya başlamıştır.

MALULABİLİRLİK BİNALARI

Yılmaz, çocukların 6. sınıfa geçmeye hazır olduklarını ve çocuklarının fiziksel ve sosyal kişiliklerinin gelişme döneminde birleşmesinin zor olduğunu belirtti. “Başka bir husus da bu lise öğrencilerinin üniversiteye giriş sınavlarına hazırlanmak için hazırlandıklarıdır. Başka bir dezavantaj çocuğun puanı 460’dır. Evlilikte bir okul var, 470’u almaktadır. 470 sağ sahaya gidememektedir. 460 olan evin yanında. Bu ilçede bulunmuyorsa başka bir yere kayıt yapmak mümkündür.Bunları görmek imkansızdır ve sonuç olarak bizden aldığımız şikâyetleri hesaba katmak zorundayız. vatandaşlarımız ve ailelerimizden. ”

YÖNETİCİ ÖĞRENCİLERİ MAYISTA AÇIKLAMALI

Yılmaz, “8. sınıfta 1 milyondan 200 öğrenciye yakınımız var” dedi. 8 İlk sınıfa giren öğrencilerin girebileceği ve talep üzerine bir öğrenci seçimi yapacak bir sınav hazırlayabiliriz.

Yılmaz, öğrencilerin ilk önce okulun başından algılanan-başarısız algılamayı okuldan ortadan kaldırmayı hedeflediklerini belirtti. Yıllarca farklı akademik seviyedeki öğrencilerin büyük çoğunluğunun eğitim açısından çok önemli olduğunu belirten Yılmaz, “Milli Eğitim Bakanlığı’nın, lise sınavlarını ülkeyi etkileyen bir stres faktörü olarak gördük. en iyisi, öğrenci, en zahmetli sistemi bir sistem olarak taşıyacağız “diye öngörüyor.
Yeni sistemin ayrıntıları

Bakan İsmet Yılmaz tarafından açıklanan Lezere Kayıt Sistemi’nin Ayrıntıları:

BAĞLANTISINDA SINAV: Eski sistemdeki tüm öğrenciler, sınavı başlatmak zorunda kaldıklarında öğrencinin yeni sistemdeki arzusuna bağlı kalacaklardır. Öğrenciler, sınava girmeyi tercih ettiği sınıfa yerleştirileceklerdir.

ADRES TABANLI YERLEŞİM: TEOG’de öğrenciler puanlarına göre takip edildiği okullara gidiyorlardı. Özellikle öğrenciler, öğrenciler, öğrenciler, öğrenciler, hemşireler, öğrenciler, hemşireler, hemşireler, hemşireler yola açabilirler. Yeni sistemde öğrenci evinin yakınındaki en yakın okulu seçmek. Sistem herhangi bir öğrenciyi öğrencinin tercih ettiği oryantasyon dışına göndermez.

HANGİ OKULLARDA TERCİH EDİLECEKTİR: Sınava girmek istemeyen öğrenciler en yakın 5 okuldan ders alacaklardır. Sınavına giren öğrenciler 5 tercih yapacaktır. Günlüğün içine yerleşemeyen öğrenciler en yakın okula evlerini tercih ederler.

OKULLARLA KAZANILACAK SINAV: Mayıs ayında okullar Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ilan edilecektir (Fen Liseleri vb.).

SINAV 2 MÜSTAHZAR 2018: Toplantı, 2 Haziran 2018’de bu okula girmek için yapılacaktır. Haziran ayında ilan edilecek.

60 SORU 90 DAKİKA: Toplam 90 soru içeren 90 sonuç olacaktır.

YAPILACAK DERS SORU: 6. 7. ve 8. sınıf müfredat sorularından sorulacak çoktan seçmeli, sayısal ve sözlü sorular sınavda sorulacak.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here