Burs/Kredi Sonuçları Açıklandı!

0
18
Burs/Kredi Sonuçları Açıklandı! - image 2017_kyk_burs_basvuru_sonuclari_aciklanma_tarihi_1508742314_4623-696x390 on http://www.sinavhaberleri.net

Yüksek Öğretim Kredi (YÖK) ve Yurtlar Kurumu(YK) aracılığıyla yüksek öğrenim okuyan üniversite öğrencilerine ücret vermek için ödenen burs / kredi başvurusu sonuçları açıklandı.

KYK’dan burs / kredi hakkı alan öğrencilere ödeme yapabilmek için süre boyunca sözleşmeleri onaylamak kesinlikle gereklidir.

Öğrenci yurdu 21 Kasım’da öğrenim gören öğrencilerin son günü

KYK ödemesi için burs / kredilendirme hakkına sahip öğrencilerin kısa bir süre için bir burs / kredi ödemesi bekleniyor. en son. (E-Devlet mobil uygulaması için onay beyanı yapılamaz.)

Öğrencinin sorumlu olduğu burs / kredi taahhüdü, burs / kredinin kesileceği, kredinin ne zaman ve nasıl ödeneceği gibi dikkatlice okunmalıdır.

18 yaşından küçük öğrenciler

Ailenin burs / kredi taahhüt mektubunu ebeveynlerine onaylatmak için ebeveynlerinin onaylarını tamamlayan öğrenciler, e-devlet şifrelerinin sorumluluklarını teyit edebilirler.

KYK İl Müdürlüğünün belgeleri (kimlik, vesayet, vb.) Il müdürlüğünce onaylanabilir.

İlk ödeme iki aylık bir programla yapılacak

Taahhüdü onaylayan öğrenciler, Kasım ayının sonunda Ekim ve Kasım ayları arasında iki ay ödeyeceklerdir.

Taahhüdü onaylamayan öğrenciler 2017-2018 öğretim yılı için ödeme yapmazlar. Bununla birlikte, bir sonraki öğretim yılı burs veya kredilere açık olacak.

Giriş sınavına giren öğrencilerin son günü 15 Ocak

E-devlet taahhütünü teyit etme ve yurtdışında okuyan öğrencilerin kefaletini hazırlama eyleminin son günü 15 Ocak’tır. (E-Devlet mobil uygulaması için onay beyanı yapılamaz.)

Kefaletini yalnızca ülkede değil elçiliklere dayanılarak hazırlanan başvuran, en geç 15 Ocak’a kadar belgelerde olmayan hallerde 2176’daki Kredi Defterine başvurmalıdır. Cadde No: 25 Çankaya / Ankara elden veya posta ile.

Burs /

Burs / krediler, lisans öğrencileri için ayda 425, lisansüstü öğrenciler için 850 ve doktora öğrencileri için 1.275 ödenmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here