Ygs ve Lys Soru Konuları


Ygs Konuları & Lys Konuları - Sevgili arkadaşlar birçok siteyi gezindim ama hiçbir sitede istediğim gibi ygs konuları ilgili tam bir bilgi bulamadım.Kimi sitelerde eksik bilgiler verilmiş,kimilerinde ise çorba gibi rast gele yazılar eklenmiş.Şimdi sizlere 2012 ygs ve lys konu konularını sunacağım.Aşağıdaki linklerden istediğiniz dersin konularına ulaşabirsiniz.Ygs ve Lys Soru Konularının listesini yazının sonundaki linkten indirebilirsiniz. Ayrıca ygs puan hesaplama uygulaması sitemize eklenmiştir. Ygs soru konuları eski sistemdeki öss-1 soru konularıyla aynı bir değişiklik yok. Soru konularının belli olmasının hemen ardından kendinize bir çalışma programı hazırlamalısınız. Neler yapabileceğinizle ilgili bilgiler Ygs ve Lys'ye Çalışma Rehberinde.

Yeni sınav sisteminde eski Öys'ye karşılık Lys tek bir sınav olmayacağından dolayı eski sistemin aynı ders ve konularından soru çıkacak şeklinde bir değerlendirmede bulunmak yanlış olur.

Ygs Konuları
-Ygs Türkçe Testi Konuları
-Ygs Tarih Testi Konuları
-Ygs Coğrafya Testi Konuları
-Ygs Felsefe Testi Konuları
-Ygs Matematik Testi Konuları
-Ygs Geometri Testi Konuları
-Ygs Kimya Testi Konuları
-Ygs Fizik Testi Konuları
-Ygs Biyoloji Testi Konuları

Lys Konuları


2011 Ygs konuları için ayrı bir konu listesi bulunmuyor. Konu dağılımı aynı.

Ösym merkezinin verdiği bilgilere göre soru dağılımı aşağıdaki tabloya göre olacak. ( Resmin büyük halini görmek için üzerine tıklayınız )


YGS VE LYS SORU DAĞILIMIYgs Deneme Sınavı , Lys Deneme Sınavı başlıklarında da ilgili konularla ilgili çalışma materyallerine ulaşabilirsiniz.

0 yorum:

Yorum Gönder

Adsız gönderilen yorumlar yayınlanmayacaktır.Yorumlama biçiminden Ad-Url bölümünü tıklayarak adınızı yazınız.

 

SınavHaberleri.NET | Eğitim Haber Portalınız !!! | Copyright 2009 Tüm Hakları Saklıdır | Blogger Template by GoogleBoy ve anakafa | Sponsored by Noow!